Get Adobe Flash player
NR KONTA MLO

72-2340-0009-0370-4010-0002-1953

Przyjaciele MLO

MIEJSCE NA TWÓJ LINK

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj600
mod_vvisit_counterWczoraj804
mod_vvisit_counterW tym tygodniu600
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu5508
mod_vvisit_counterW tym miesiącu27440
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu70236
mod_vvisit_counterWszystkie dni4621772

Online 19
twoje IP: 3.236.55.22
dzisiaj: Wrz 20, 2021

Regulaminy

REGULAMIN MAZOWIECKIEJ LIGI OLDBOYÓW W PIŁCE NOŻNEJ
NA ROK 2019/2020

 1. Przepisy aktualne MZPN i Mazowieckiej Ligi Oldboyów.
 2. Gospodarz zawodów zobowiązany jest do zweryfikowania boiska lub boisk A,B,C
 3. Zgłoszenia zespołu należy wysłać na piśmie przez kierownictwo klubu do przewodniczącego MLO Henryka Ochmańskiego. W-wa 01-140 ul.Rabsztyńska 2 m.1
 4. Kierownik zespołu zgłasza na piśmie imienną listę zawodników zawierającą daty urodzenia. Lista w dwóch egzemplarzach, musi być dostarczona organizatorowi, co najmniej na dwa dni przed pierwszym meczem mistrzowskim.
 5. Zawodniicy nie są ubezpieczeni  przez organizatora rozgrywek. Każdy zawodnik biorący udział w rozgrywkach gra na swoją odpowiedzialność.
 6. Drużyna gospodarzy jest zobligowana do zabezpieczenia, podczas zawodów, opieki medycznej oraz napojów chłodzących.
 7. Sędziów MZPN opłaca gospodarz zawodów.
 8. Mecze sędziuje 1 lub 3 sędziów w razie niestawienia się arbitra na zawody, drużyny zainteresowane przeprowadzają losowanie sędziego. Mecz musi być rozegrany w danym terminie.
 9. Rozgrywania meczu wg terminarza rozgrywek. Mecze mogą być rozgrywane w innym terminie pod warunkiem uzyskania zgody drużyny przeciwnej. O zmianie terminu rozgrywania meczu drużyny powiadamiają organizatora zawodów.
 10. Zespoły, które nie stawią się na zawody lub gospodarz, który nie przygotuje boiska podlegają karze walkowera i finansowej w wysokości 150 zł. Termin wpłat zaległości finansowych wynosi 14 dni od przyznania walkowera.
 11. Drużyna, która odda trzy walkowery, zostaje automatycznie zdegradowana do niższej klasy rozgrywkowej.
 12. Kierownik zespołu na 15 minut przed rozpoczęciem meczu, jest zobowiązany dostarczyć sędziemu protokół i listę zgłoszeń zawodników.
 13. Czas rozgrywania zawodów 2x40 min z przerwą regulaminową 5 min.
 14. Drużyny występują w jednolitych strojach, koszulki muszą być numerowane i wpisane do sprawozdania zawodów.
 15. W rozgrywkach obowiązuje dowolne obuwie piłkarskie – trampkokorki, lanki, buty piłkarskie (wyjątek stanowią mecze rozgrywane na boiskach ze sztuczną nawierzchnią - wówczas gra w tzw. "wkrętach" jest zakazana.)
 16. Rozgrywki podlegają weryfikacji zawodów przez organizatora.
 17. Wszystkie kwestie sporne rozpatrywać będzie Komitet Organizacyjny z przedstawicielami zespołów na podstawie protokołu z meczu oraz protestu klubowego po zawodach.
 18. Po rozegraniu meczu, gospodarz zawodów jest zobowiązany do powiadomienia organizatora o przebiegu i wyniku meczu.
 19. Uprawnieni do gry w MLO są zawodnicy, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 35 lat.
 20. W dniu zawodów, zawodnik biorący udział w rozgrywkach, musi posiadać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i datą urodzenia.
 21. Sprawdzanie uprawnionych zawodników dokonywane jest przed zawodami, w przerwie meczu i po zawodach (na boisku). Po uprzednim zgłoszeniu sędziemu, kapitan ma prawo sprawdzenia zawodników drużyny przeciwnej.
 22. Po opuszczeniu boiska sędzia ma prawo odmówić sprawdzenia zawodników.
 23. Sędzia powinien wpisać do protokołu, w obecności kapitanów drużyn, fakt sprawdzenia zawodników.
 24. Każdy zawodnik biorący udział w rozgrywkach zobowiązany jest posiadać aktualne badania lekarskie ważne 6 miesięcy od daty wystawienia.
 25. W protokole sędziowskim gospodarz jest zobowiązany do wpisania opieki medycznej.
 26. W jednym meczu drużyna może zgłosić 20 zawodników uprawnionych do gry.
 27. Zmiany zawodników w czasie meczu następują bez ograniczeń w środkowej strefie boiska.
 28. Zawodnik nie umieszczony na liście klubu nie może brać udziału w rozgrywkach.
 29. W trakcie rozgrywek klub może zgłosić na piśmie lub SMS-em do organizatora nowego zawodnika, którego potwierdza datownikiem i pieczęcią (W przypadku zgłoszenia sms-owego, należy do końca rozgrywek dostarczyć organizatorowi uaktualnioną listę zawodników na piśmie).
 30. Zawodnik zgłoszony do rozgrywek MLO w trakcie sezonu nie może występować w innej drużynie niż ta, która go zgłosiła.
 31. Zawodnik zgłoszony do MLO może brać udział w innych rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez PZPN, MZPN w sezonie jesień/wiosna. .
 32. Zaległe mecze muszą być rozegrane najpóźniej na dwie kolejki przed zakończeniem  rundy wiosennej. W przypadku rundy jesiennej istnieje możliwość rozegrania zaległych meczów po jej zakończeniu.
 33. W rozgrywkach obowiązują kary minutowe – 3,5 lub 10 minut w zależności od przewinienia, oraz czerwone kartki. Zawodnik ukarany czerwoną kartką zostaje odsunięty od 2-ch kolejnych meczów mistrzowskich. Spowodowanie innych gorszych zajść w czasie trwania zawodów, jak i po ich zakończeniu, np. rękoczynów w stosunku do arbitra lub zawodników drużyny przeciwnej, spowoduje ukaranie winnych, do skreślenia z listy zawodników biorących udział w MLO włącznie.
 34. Za udział w meczu zawodnika nieuprawnionego, na liście zgłoszeń, drużyna będzie ukarana walkowerem i karą pieniężną 150 zł.
 35. Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią obowiązuje zakaz gry we wkrętach.
 36. Za udział w meczu zawodnika młodszego niż 35 lat drużyna będzie ukarana walkowerem, karą pieniężną w wysokości 250 zł., oraz wycofaniem z rozgrywek i degradacją do niższej klasy. Kary finansowe muszą być wpłacone do organizatora rozgrywek w ciągu 14 dni od decyzji.
 37. W trakcie rozgrywek zawodnicy nie mogą zmieniać barw klubowych. Powyższe zmiany mogą być dokonywane po zakończeniu sezonu, najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem pierwszego meczu rundy jesiennej, o czym należy poinformować organizatora. Nowych zawodników można zgłaszać do zespołów najpóźniej do 4. kolejki przed zakończeniem rundy wiosennej.
 38. W rundach  jesiennej i wiosennej zespoły otrzymują:
 39. Wygrana 3 pkt. za mecz
 40. Remis 1 pkt. za mecz
 41. Przegrana 0 pkt. za mecz
 42. W sezonie 2019/2020 utworzono 3 grupy rozgrywkowe.
 43. Od jesieni 2017 r. w poszczególnych ligach będą występowały następujące ilości zespołów:
  Gupa „A”        6 zespołów
  Grupa „B”       6 zespołów
  Grupa „C”       6 zespołów
 44. Spadki i awanse po rundzie kwalifikacyjnej (jesiennej) sezonu 2019/2020: Po rozegraniu wszystkich spotkań rundy kwalifikacyjnej (jesiennej), dwa najlepsze zespoły poszczególnych grup awansują do „Grupy Mistrzowskiej” i zagrają o Mistrzostwo MLO (I liga), zespoły z miejsc 3-6 spadają do II Ligi MLO i grają o mistrzostwo MLO II (II LIGA).
 45. W rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 "Grupę Mistrzowską" tworzy 6 najlepszych zespołów z rundy wiosennej, które grają ze sobą systemem mecz i rewanż o mistrzostwo pierwszej ligi. Natomiast pozostałe drużynny, które nie uzyskały awansu do "Grupy Mistrzowskiej" swoje mecze rozgrywać bedą w II lidze, gdzie grają o mistrzostwo II ligi systemem każdy z każdym bez rewanżu. O tym kto będzie gospodarzem spotkania zadecyduje losowanie przed rundą wiosenną.
 46. Zmianę terminów zawodów należy zgłaszać najpóźniej na 10 dni przed ustaloną datą spotkania. Zgłoszenie zmiany rozgrywania meczu w terminie późniejszym jest możliwe pod warunkiem wpłacenia 20 zł. Na rzecz MLO do organizatora rozgrywek.
 47. Ze względu na częste zmiany w terminarzu, drużyny są zobowiązane do sprawdzania terminarza na stronie internetowej w dniu zawodów.
 48. Wszystkie zaległe mecze muszą zostać rozegrane w terminie poprzedzającym dwie ostatnie kolejki rundy wiosennej.
 49. Zespół, który w dwóch ostatnich kolejkach odda walkowery rozpocznie nowy sezon z punktami ujemnymi (-3 pkt – 1 walkower, -6 pkt – 2 walkowery) WYJAŚNIENIE: Ze względu na podział rozgrywek na rundę kwalifikacyjną (jesienną) oraz rundę finałową (wiosenną), powyższe ustalenia dotyczą zarówno rundy kwalifikacyjnej (jesiennej) jak i rundy finałowej (wiosennej), czyli pod uwagę są brane dwa ostatnie mecze na jesieni oraz dwa ostatnie mecze na wiosnę.
 50. Opiekun, kierownik lub kapitan zespołu zobowiązany jest do wpisania do protokołu, przy nazwisku zawodnika, numeru koszulki z jakim zawodnik występuje na boisku.
 51. Zawodnik osobiście podpisuje się w sprawozdaniu.
 52. Sędziowie lub gospodarz zawodów mają obowiązek wysłać oryginał protokołu do organizatora rozgrywek na adres W-wa 01-140 ul.Rabsztyńska 2 m.1
 53. Nagrody dla zespołów klubowych:
 • Za zdobycie 1,2 lub 3 miejsca w I lidze – puchary.
 • Za zdobycie 1,2 lub 3 miejsca w II lidze – puchary pocieszenia.

 

Wszelkie kwestie nieopisane w powyższym regulaminie będą realizowane wg przepisów PZPN i MZPN na rok 2019/2020.

Powyższe ustalenia zapadły decyzją Przewodniczącego MLO z dnia 23.08.2019 r.

Organizator Rozgrywek MLO

Henryk Ochmański

Tel. 0-603-701-170


 

 


 

 

 

REGULAMIN MAZOWIECKIEJ LIGI WETERANÓW W PIŁCE NOŻNEJ
NA ROK 2019/2020

 


 1. Przepisy aktualne MZPN i Mazowieckiej Ligi Oldboyów.
 2. Gospodarz zawodów zobowiązany jest do zweryfikowania boiska lub boisk A,B,C
 3. Zgłoszenia zespołu należy wysłać na piśmie przez kierownictwo klubu do przewodniczącego MLO Henryka Ochmańskiego. W-wa 01-140 ul.Rabsztyńska 2 m.1
 4. Kierownik zespołu zgłasza na piśmie imienną listę zawodników zawierającą daty urodzenia. Lista w dwóch egzemplarzach, musi być dostarczona organizatorowi, co najmniej na dwa dni przed pierwszym meczem mistrzowskim.
 5. Zawodnicy nie są ubezpieczeni  przez organizatora rozgrywek. Każdy zawodnik biorący udział w rozgrywkach gra na swoją odpowiedzialność.
 6. Drużyna gospodarzy jest zobligowana do zabezpieczenia, podczas zawodów, opieki medycznej oraz napojów chłodzących.
 7. Drużyna gospodarzy jest zobligowana do zapewnienia szatni drużynie gości.
 8. Sędziów MZPN opłaca gospodarz zawodów.
 9. Mecze sędziuje 1 sędzia w razie niestawienia się arbitra na zawody, drużyny zainteresowane przeprowadzają losowanie sędziego. Mecz musi być rozegrany w danym terminie.
 10. Rozgrywania meczu wg terminarza rozgrywek. Mecze mogą być rozgrywane w innym terminie pod warunkiem uzyskania zgody drużyny przeciwnej. O zmianie terminu rozgrywania meczu drużyny powiadamiają organizatora zawodów.
 11. Zespoły, które nie stawią się na zawody lub gospodarz, który nie przygotuje boiska podlegają karze walkowera i finansowej w wysokości 150 zł.
 12. Drużyna, która odda trzy walkowery, zostaje automatycznie usunięta z rozgrywek.
 13. Kierownik zespołu na 15 minut przed rozpoczęciem meczu, jest zobowiązany dostarczyć sędziemu protokół i listę zgłoszeń zawodników, oraz badania lekarskie.
 14. Zawody Ligi Weteranów powinny być rozgrywane na nawierzchniach trawiastych naturalnych lub sztucznych. Drużyny występują w siedmioosobowych składach.
 15. Pole gry musi mieć kształt prostokąta o wymiarach: długość 50-60 m szerokość 30-40 m; pole karne - oznacza się w odległości 9 metrów od linii bramkowej i długości 15 m /po 5 m w bok od każdego słupka bramki/ lub podobne, jeżeli jest na stałe wymalowane na boisku sztucznym. Bramki o wymiarach 5 na 2 m.
  W trakcie gry nie obowiązuje przepis o spalonym. Rzut wolny - wszyscy przeciwnicy znajdują się w odległości co najmniej 4 metrów od piłki. Rzut karny - punkt karny w odległości 9 metrów od linii bramkowej. Rzut od bramki, wrzut z autu, rzut z rogu - wg przepisów gry w piłkę nożną.
 16. Czas rozgrywania zawodów 2x30 min z przerwą regulaminową 5 min.
 17. Drużyny występują w jednolitych strojach, koszulki muszą być numerowane i wpisane do sprawozdania zawodów.
 18. W rozgrywkach obowiązuje dowolne obuwie piłkarskie – trampkokorki, lanki, buty piłkarskie.
 19. Rozgrywki podlegają weryfikacji zawodów prze organizatora.
 20. Wszystkie kwestie sporne rozpatrywać będzie Komitet Organizacyjny z przedstawicielami zespołów na podstawie protokołu z meczu oraz protestu klubowego po zawodach.
 21. Po rozegraniu meczu, gospodarz zawodów jest zobowiązany do powiadomienia organizatora o przebiegu i wyniku meczu.
 22. Uprawnieni do gry w MLO WETERANÓW  są zawodnicy, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 45 lat.
 23. W dniu zawodów, zawodnik biorący udział w rozgrywkach, musi posiadać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i datą urodzenia.Każdy zawodnik biorący udział w rozgrywkach zobowiązany jest posiadać aktualne badania lekarskie ważne 6 miesięcy od daty wystawienia.W protokole sędziowskim gospodarz jest zobowiązany do wpisania opieki medycznej.W jednym meczu drużyna może zgłosić 20 zawodników uprawnionych do gry.
  • Sprawdzanie uprawnionych zawodników dokonywane jest przed zawodami, w przerwie meczu i po zawodach (na boisku). Po uprzednim zgłoszeniu sędziemu, kapitan ma prawo sprawdzenia zawodników drużyny przeciwnej.
  • Po opuszczeniu boiska sędzia ma prawo odmówić sprawdzenia zawodników.
  • Sędzia powinien wpisać do protokołu, w obecności kapitanów drużyn, fakt sprawdzenia zawodników.
 24. Zmiany zawodników w czasie meczu następują bez ograniczeń w środkowej strefie boiska.
 25. Zawodnik nie umieszczony na liście klubu nie może brać udziału w rozgrywkach.
 26. W trakcie rozgrywek klub może zgłosić na piśmie lub SMS-em do organizatora nowego zawodnika, którego potwierdza datownikiem i pieczęcią (W przypadku zgłoszenia sms-owego, należy do końca rozgrywek dostarczyć organizatorowi uaktualnioną listę zawodników na piśmie).
 27. Zawodnik zgłoszony do rozgrywek MLO w trakcie sezonu nie może występować w innej drużynie niż ta, która go zgłosiła.
 28. Zawodnik zgłoszony do MLO może brać udział w innych rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez PZPN, MZPN w sezonie jesień/wiosna.
 29. Złośliwe faule oraz złe zachowanie będą karane czasowym wykluczeniem z gry 3,5,10 minut lub czerwoną kartką.  Zawodnik ukarany czerwoną kartką zostanie odsunięty od 2-ch kolejnych meczy mistrzowskich a drużyna gra w osłabieniu. Jeśli zawodnik otrzyma czerwoną kartkę za zachowanie podczas przerwy w grze wówczas drużyna może na jego miejsce wprowadzić nowego zawodnika, w innym przypadku, gdy zawodnik otrzyma czerwoną kartkę w trakcie gry powyższy przepis nie obowiązuje. Spowodowanie innych gorszych zajść w czasie trwania zawodów, jak i po ich zakończeniu, np. rękoczynów w stosunku do arbitra lub zawodników drużyny przeciwnej, spowoduje ukaranie winnych, do skreślenia z listy zawodników biorących udział w MLO włącznie.
 30. Podczas meczu zabrania się wszelkich dyskusji z sędzią, za co grozi wykluczenie z zawodów.
 31. Za udział w meczu zawodnika nieuprawnionego, na liście zgłoszeń, drużyna będzie ukarana walkowerem i karą pieniężną 150 zł.
 32. Na boiskach ze "sztuczną" nawierzchnią obowiązuje zakaz gry we wkrętach.
 33. Za udział w meczu zawodnika młodszego niż 45 lat drużyna będzie ukarana walkowerem, karą pieniężną w wysokości 250 zł., oraz wycofaniem z rozgrywek.
 34. Kary finansowe muszą być wpłacone do organizatora rozgrywek w ciągu 14 dni od decyzji.
 35. Po rozpoczęciu danej rundy (wiosennej lub jesiennej) zawodnicy nie mogą zmieniać barw klubowych. Powyższe zmiany mogą być dokonywane po zakończeniu rundy, najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem pierwszego meczu nowej rundy, o czym należy poinformować organizatora. Nowych zawodników (nie biorących nigdy wcześniej udziału w rozgrywkach Weteranów) można zgłaszać do zespołów, najpóźniej do 4. kolejki przed zakończeniem rundy wiosennej.
 36. W rundach  jesiennej i wiosennej zespoły otrzymują:Zmianę terminów zawodów należy zgłaszać najpóźniej na 10 dni przed ustaloną datą spotkania. Zgłoszenie zmiany rozgrywania meczu w terminie późniejszym jest możliwe pod warunkiem wpłacenia 20 zł. Na rzecz MLO do organizatora rozgrywek.
  • Wygrana 3 pkt. za mecz
  • Remis 1 pkt. za mecz
  • Przegrana 0 pkt. za mecz
 37. Ze względu na częste zmiany w terminarzu, drużyny są zobowiązane do sprawdzania terminarza na stronie internetowej w dniu zawodów.
 38. Wszystkie zaległe mecze muszą zostać rozegrane w terminie poprzedzjącym dwie ostatnie kolejki  rundy wiosennej. Zespół, który w dwóch ostatnich kolejkach rundy wiosennej odda walkowery rozpocznie nowy sezon z punktami ujemnymi (-3 pkt – 1 walkower, -6 pkt – 2 walkowery).
 39. Opiekun, kierownik lub kapitan zespołu zobowiązany jest do wpisania do protokołu, przy nazwisku zawodnika, numeru koszulki z jakim zawodnik występuje na boisku
 40. Zawodnik osobiście podpisuje się w sprawozdaniu.
 41. Sędziowie lub gospodarz zawodów mają obowiązek wysłać oryginał protokołu do organizatora rozgrywek na adres W-wa 01-140 ul.Rabsztyńska 2 m.
 42. W rozgrywkach obowiązuje bezwględny zakaz gry wślizgiem (dotyczy to również sytuacji ratunkowych, gdy piłka zmierza za boisko lub w kierunku pustej bramki) - wyjątek stanowi bramkarz grający w polu karnym. Zagranie wślizgiem karane jest rzutem wolnym bezpośrednim, a jeżeli zagranie miało miejsce w polu karnym, wówczas rzutem karnym dla drużyny przeciwnej.
 43. Wznowielnie gry z autu następuje poprzez wykopanie piłki z linii lub zza linii autowej do wysokości kolan (interpretacja należy do sędziego, którego decyzji zakazuje się podważać).

 

 

Trzy najlepsze drużyny otrzymują puchary.

 

Wszelkie kwestie nieopisane w powyższym regulaminie będą realizowane wg przepisów PZPN i MZPN na rok 2019/2020.

 

Powyższe ustalenia zapadły decyzją Przewodniczącego MLO z dnia 23.08.2019 r.

 

Przewodniczący MLO

 

Henryk Ochmański 
Przyjaciele/Sponsorzy

MIEJSCE NA TWÓJ LINK